mote
Gir oss festivalinspirasjon fra tribunen
I år gir vi festivalmoten en sporty vri – inspirert av tribunestilen under VM.
I går kveld vant Norge 2–1 mot Elfenbenskysten i det som kanskje har vært vår mest nervepirrende kamp så langt (spør du oss). Tror ikke det var mange negler igjen etter den … Heldigvis lever VM-drømmen videre. Heia Norge!
Antonio Nusa ga oss et av mesterskapets store høydepunkter da han sendte Norge i ledelsen med en spektakulær scoring. Og da Erling Braut Haaland satte inn den avgjørende 2–1-scoringen helt på tampen av kampen, var VM-drømmen plutselig veldig levende igjen.
Les også: La deg inspirere av Victoria Beckhams mest ikoniske fotballlooks
Helene Spilling Ødegaard og Isabel Haugseng Johansen viser oss sommerens kuleste festivallook
Selv om det er utrolig spennende å følge med på det som skjer ute på fotballbanen, er det nesten like gøy å følge med på familie og venner av spillerne på tribunen.
De siste ukene har konen til Martin Ødegaard, Helene Spilling Ødegaard, nemlig satt i gang en aldri så liten bøttehatt-feber i Norge. De heklede VM-bøttehattene hennes har gått viralt, og flere garnbutikker har meldt om stor pågang, og til og med utsolgt for garn i rødt, hvitt og blått.
Under gårsdagens kamp hyllet Spilling og sønnen selvsagt Martin Ødegaard med matchende landslagsdrakter og heklede VM-bøttehatter. Men Spilling matchet ikke bare med sønnen denne kvelden. Både hun og Erling Braut Haalands kjæreste, Isabel Haugseng Johansen, dukket opp i cowboyinspirerte-boots og hatter – trolig som en liten hyllest til Dallas, Texas, hvor kampen ble spilt.
Les også: Isabel Haugseng Johansen hedret kjæresten med spesiallaget Haaland-jakke
Vi må innrømme at antrekkene til både Spilling og Haugseng Johansen gir oss skikkelig festivalinspirasjon. Cowboy-estetikken har jo lenge vært en favoritt på festivaler, med cowboy-boots, hatter og western-vibber som faste innslag år etter år. Men i år får trenden en ny vri: Vi tar fotballens verden med oss inn i festivalgarderoben. En hatt beskytter både hår og hodebunn mot den stekende sommersolen, cowboy-boots er gull verdt når festivalområdet blir til gjørme (if you know, you know), og fotballdrakten? Den fortjener absolutt en plass i antrekket. Det er tross alt 28 år siden sist Norge spilte VM, så denne sommeren har vi tenkt å bruke landslagsdrakten ved enhver anledning – også på festival.
Rett og slett.
Les også: Slik styler du fotballtrøya i sommer à la Isabel Haugseng Johansen
Ja, takk! Meld meg på nyhetsbrevet